Startmoment Antwerpen - Samen Tegen Armoede 2024
Welkom op het startmoment in Malle! Dit jaar zetten we waardig werk in de kijker, want enkel waardig werk kan een recept zijn tegen armoede!
Dit zijn de ingrediënten van de avond: inspirerende verhalen van hoe onze projecten bouwen aan het waardig werk verhaal, het waarom van de campagne en tal van (nieuwe) methodieken waarmee jij het verschil kan maken. Dit alles doorspekt met een sausje van ontmoeting en verbinding. We garanderen een enthousiasmerende avond, waarop je op het einde van de avond veel zin en baggage hebt om met de campagne lokaal aan de slag te gaan.
Locatie
Provinciaal Vormingscentrum, Smekenstraat 61, 2390 Malle
Programma
- 19u: Onthaal en infomarkt
- 19u30: Podiumprogramma (plenair gedeelte)
- 20u30: Keuzesessies
Ontdek waarom we dit jaar campagne voeren en wat jij kan doen. We organiseren startmomenten over heel Vlaanderen én we hebben een digitaal aanbod.
Keuzesessie 1: SAAMO presenteert het project Duurzaam werk
SAAMO presenteert via het project 'Duurzaam werk' een nieuw model voor meer lokale jobs voor werkzoekenden in een kwetsbare positie. Het model matcht de aanwezige talenten en noden in de wijk en zet in op meer verbondenheid en empowerment. Benieuwd naar deze oplossingsgerichte-aanpak van SAAMO? Kom dan naar deze keuzesessie op het startmoment!
Keuzesessie 2: Hoe bied je een tegenstem
Heb je ooit tijdens een gesprek op sociale media, in het café of met vrienden iets horen zeggen over werk of werkzoekenden dat niet klopt, en wist je niet hoe je moest reageren? In deze interactieve keuzesessie leer je precies dat! Samen gaan we aan de slag met handige tips en concrete handvatten om misvattingen op een effectieve manier te weerleggen. We leren niet alleen van de theorie, maar vooral van elkaar.
Deze sessie is gebaseerd op de succesvolle editie van vorig jaar, nu helemaal toegespitst op het thema werk.
Keuzesessie 3: In gesprek met Ides Nicaise over arbeidsmarkt(beleid), de huidige uitdagingen en kansen voor sociale inclusie
Waarom dient de overheid meer te investeren in sociaal- ondernemerschap en een toegankelijkere arbeidsmarkt voor mensen in armoede? Hoe kunnen we met zijn allen ( overheid, middenveld, werkgevers,..) samenwerken en efficiënt investeren in waardig werk?
Ides is betrokken bij tal van projecten op nationaal en Europees niveau in de sfeer van sociale inclusie. Tevens is hij hoogleraar Onderwijs en Samenleving, lid van federale Hoge Raad voor de Werkgelegenheid en voorzitter van ATD en het interfederale Steunpunt Armoedebestrijding.
Keuzesessie 4: Inspiratie
Voorstelling van de campagnematerialen van Welzijnszorg om vierend en bezinnend bij het thema stil te staan.
Keuzesessie 5: Een Inclusieve arbeidsmarkt? Hoe begin je eraan met mensen in armoede situaties?
Open communicatie met wederzijds respect en begrip tussen alle partijen is een belangrijk basisingrediënt voor “Waardig Werk”. Laat de werkzoekende aan het stuur zitten van zijn eigen zoektocht! In gesprek met Filip Swerts, Ervaringswerker GTB( Gespecialiseerd Team Bemiddeling ) bij VDAB.
Deelnemen is gratis. Vooraf inschrijven kan niet meer, maar je bent meer dan welkom deze avond in Malle.
Doe mee, verander mee. We zien je daar!